ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16066393
*
nr 1606 6393
Spegel
150x47 cm
Kondition: slitage, kantnagg
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2024
kl 18:10:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 07:28:04
1
100 kr
18/3 18:03:42
2
400 kr
18/3 18:03:49
3
350 kr
18/3 18:03:49
2
400 kr (Budbetjänt)
18/3 18:04:18
2
600 kr
18/3 18:04:37
1
450 kr
18/3 18:04:37
2
500 kr (Budbetjänt)
18/3 18:05:02
3
600 kr
18/3 18:05:02
2
600 kr (Budbetjänt)
18/3 18:05:48
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: slitage, kantnagg
Läs om budbetjänten
nr 1606 6393
Spegel
150x47 cm
Kondition: slitage, kantnagg
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 07:28:04 | 1 | 100 kr |
18/3 18:03:42 | 2 | 400 kr |
18/3 18:03:49 | 3 | 350 kr |
18/3 18:03:49 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
18/3 18:04:18 | 2 | 600 kr |
18/3 18:04:37 | 1 | 450 kr |
18/3 18:04:37 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
18/3 18:05:02 | 3 | 600 kr |
18/3 18:05:02 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
18/3 18:05:48 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02